fot. mat. pras.
Gdy ogień spotyka wodę i unosi się w powietrzu, rodzi się prawdziwy muzyczny żywioł! Trzy charyzmatyczne artystki – Margaret, Zalia i Sara James – prezentują wspólny singiel „Co za noc”, który otwiera nowy rozdział projektu BABIE LATO 2025. To taneczny manifest siły, siostrzeństwa i letnich emocji, który z pewnością rozgrzeje festiwalowe sceny i domowe głośniki.
„Co za noc” to energetyczna zapowiedź trzeciej odsłony projektu BABIE LATO – wyjątkowego girlsbandu, który powraca jako nieodłączna część trasy Santander Letnie Brzmienia. Tym razem artystki łączą swoje siły symbolicznie – Margaret reprezentuje ogień, Zalia wnosi wodę, a Sara James unosi się z powietrzem. Efektem tej współpracy jest prawdziwa eksplozja kobiecej energii.
Teledysk do utworu, wyreżyserowany przez Alexa Paka, doskonale oddaje żywiołowy charakter tego trio i zapowiada wyjątkowe show, jakie zespół przygotowuje na nadchodzące koncerty.
— BABIE LATO 2025 ma dobry vajbik, a „Co za noc”, mamy nadzieję, będzie grane na Waszych głośnikach aż do świtu – mówi Margaret, liderka projektu. — Na planie klipu było ogniście, wietrznie i mokro – zupełnie jak w studiu. Każda z nas wnosi coś unikalnego i nie musi się zmieniać.
To dopiero początek! Artystki pracują obecnie nad EP-ką, która ukaże się jeszcze tego lata. Na krążku znajdzie się również wyjątkowy utwór przygotowany we współpracy z międzynarodowym partnerem – nowa wersja znanej piosenki w odświeżonym, „babioletnim” stylu.

BABIE LATO będzie można zobaczyć na żywo podczas trasy Santander Letnie Brzmienia 2025, która zawita do:
- Krakowa (4-5 lipca),
- Wrocławia (11-12 lipca),
- Warszawy (8-9 sierpnia),
- Gdańska (22-23 sierpnia),
- Poznania (29-30 sierpnia).
Na scenie nie zabraknie też innych gwiazd – w tym Hey, Edyty Bartosiewicz z orkiestrą symfoniczną, Mroza, Kaśki Sochackiej, Zalewskiego, Comy, Ani Dąbrowskiej czy Natalii Szroeder.
Zanim jednak lato rozkręci się na dobre, BABIE LATO pojawi się już 26 kwietnia w Poznaniu podczas NEXT FEST Music Showcase & Conference. Artystki wezmą udział w panelu dyskusyjnym „Girlsband 2.0. Siostrzeństwo czy wyzwanie?”, gdzie wspólnie z publicznością spróbują odpowiedzieć na pytanie: jak stworzyć hit lata we współpracy trzech silnych i niezależnych kobiet?
— Jest mi bardzo miło, że mogę być częścią tak wspaniałego projektu – mówi Sara James. — Na planie i w studiu doskonale się dogadywałyśmy. Mam nadzieję, że odbiorcy poczują tę energię.
Zalia dodaje: — Po prostu się lubimy. Dzięki temu w każdej fazie pracy – od nagrań po klip – czujemy się bezpiecznie i swobodnie. „Co za noc” nie pozwoli nikomu ustać w miejscu!
Utwór „Co za noc” jest już dostępny we wszystkich serwisach streamingowych. Sprawdźcie BABIE LATO, poczujcie żywioły i dajcie się porwać tej nocy!
Więcej informacji oraz bilety na koncerty dostępne są na stronie: www.santanderletniebrzmienia.pl

