fot. kadr youtube
Zaskakujące połączenie sił dwóch ikon polskiej sceny muzycznej! Golec uOrkiestra i Kamil Bednarek łączą swoje charakterystyczne style w nowym singlu “Kocham chwile” – utworze, który jest hołdem dla prostych radości i chwil, które nadają życiu sens.
Afrykańskie rytmy, reggae i folk – muzyczna fuzja pełna życia
Kompozycja to mieszanka energetycznego afro-beatu, relaksujących reggae i etnicznych brzmień, które od lat są znakiem rozpoznawczym Golec uOrkiestry. Słuchaczy urzekają żywiołowe partie instrumentów dętych, hipnotyzujące chórki oraz charakterystyczny, głęboki głos Bednarka.
– To spotkanie dwóch różnych światów, które jednak mają wspólny mianownik – miłość do muzyki z duszą – mówią artyści. – “Kocham chwile” to utwór o tym, by zwolnić i docenić to, co tu i teraz.
Oda do uważności i prostych przyjemności
Tekst piosenki to manifest radości z drobiazgów – porannego światła, rozmów z bliskimi, muzyki, która łączy. W czasach, gdy wszyscy pędzimy, Golec uOrkiestra i Bednarek przypominają, że prawdziwe szczęście często kryje się w zwykłych momentach.
– Nie potrzebujemy wielkich wydarzeń, by być szczęśliwymi – podkreśla Kamil Bednarek. – Czasem wystarczy oddech, uśmiech i dobra piosenka.
Spotkanie pokoleń i gatunków
Golec uOrkiestra, znana z nowoczesnego podejścia do folku, oraz Bednarek, który zrewolucjonizował polskie reggae, udowadniają, że muzyka nie ma granic. Ich współpraca to nie tylko połączenie brzmień, ale też dialog artystów, którzy od lat inspirują się nawzajem.
– To naturalne, że kiedyś musieliśmy razem stworzyć coś wyjątkowego – dodają bracia Golec. – “Kocham chwile” to efekt tej energii.
Premiera w radiu i nowy rozdział dla obu artystów
Utwór trafia do stacji radiowych, w tym do LagoonFm, gdzie już wkrótce będzie można go usłyszeć obok takich hitów jak “Ściernisko” czy “Cisza”. Czy “Kocham chwile” stanie się letnim hymnem 2025 roku? Wszystko na to wskazuje!
Posłuchaj już teraz i daj się ponieść tej wyjątkowej muzycznej podróży!

