fot. .facebook.com/ZespolPectus
Zespół Pectus powraca z nowym singlem! “Barraquito” to druga – po hicie “Barcelona” – piosenka grupy zainspirowana hiszpańskim klimatem. Tytułowy “Barraquito” to nie tylko aromatyczna kawa, ale przede wszystkim symbol spotkań, bliskości i radosnych chwil. Czy nowy utwór powtórzy sukces legendarnej “Barcelony”?
– Ten element podróżowania, szukania swojego miejsca na ziemi jest cały czas obecny w naszym przekazie. Nawet, gdy miałem wielką przyjemność tworzenia muzyki do tekstów Wojciecha Młynarskiego (album “Kobiety / Wojciech Młynarski” z 2019 roku), tak się złożyło, że wszystkie wiersze traktowały o podróżach, o poszukiwaniu szczęścia
– powiedział w audycji “Muzyczna Jedynka” lider zespołu Pectus, Tomasz Szczepanik.
Szczepanik, który jest hiszpańskim rezydentem, przyznał, że Teneryfa to jego ukochany drugi dom.
– Gdy się tu jest i włączy jakąkolwiek stację radiową, z odbiornika od razu płyną dźwięki reggaeton, merengue, południowoamerykańskie. W takim rytmie zapragnęliśmy napisać piosenkę – wakacyjną, lekką. Traktującą o relacjach między członkami grupy, relacjach braterskich, bo kompozycja powstała na 20-lecie istnienia Pectus
– wyjaśnił muzyk.
20-lecie zespołu Pectus. “Czujemy się spełnieni, szczęśliwi”
Zespół Pectus obchodzi w tym roku wyjątkowy jubileusz – 20 lat na scenie muzycznej.
– Pamiętam, jak byliśmy mali i oglądaliśmy opolski festiwal, jeszcze w czerni i bieli. Marzyliśmy wówczas o tym, by w przyszłości założyć zespół. Nie spodziewaliśmy się, że ta nasza historia będzie taka spełniona. Obchodząc jubileusz, czujemy się szczęśliwi, że mamy tylu fanów, tylu fantastycznych odbiorców
– podkreślił Szczepanik.
Lider zespołu przyznał, że choć w grupie zdarzają się konflikty, jak to w rodzinie, to z perspektywy czasu uważa, że “bardzo się im ta droga udaje”.
Jak Pectus świętuje jubileusz?
– Przede wszystkim zapraszamy wszystkich na specjalną trasę koncertową – 20 koncertów w całej Polsce. Bardzo lubimy świętować. Każdą możliwość będziemy wykorzystywać, by podkreślać ten nasz jubileusz, z taką wiarą, że jeszcze dużo przed nami
– zaznaczył Szczepanik w rozmowie z dziennikarką radiowej Jedynki, Anną Will.
Historia zespołu Pectus
Zespół Pectus powstał w 2005 roku. Grupę tworzą bracia pochodzący z Bogoniowic koło Ciężkowic: Tomasz Szczepanik (kompozytor, autor tekstów, wokal, lider zespołu), Marek Szczepanik (perkusja, śpiew), Mateusz Szczepanik (bas, śpiew) oraz Maciej Szczepanik (gitara, śpiew). O zespole zrobiło się głośno w 2008 roku za sprawą piosenki “To, co chciałbym Ci dać”. W kolejnym roku ukazała się debiutancka płyta grupy pt. “Pectus”, z której pochodzi m.in. przebój “Jeden moment”. Do dziś bracia wydali siedem albumów, a ich muzyka wciąż cieszy się ogromną popularnością.
Czy “Barraquito” stanie się kolejnym hitem Pectus? Przekonamy się już niebawem, a tymczasem zespół zaprasza fanów na jubileuszową trasę koncertową, by wspólnie świętować 20 lat wspólnej muzycznej podróży.
Źródło: jedynka.polskieradio.pl

