fot. kadr youtube
Robbie Williams udostępnił właśnie energetyczny klip do swojego nowego singla „Rocket”, w którym gościnnie wystąpił legendarny gitarzysta Black Sabbath – Tony Iommi. Utwór pochodzi z nadchodzącej płyty artysty zatytułowanej BRITPOP, której premiera zaplanowana jest na tę jesień (wydanie przez Columbia Records).
Punkowy klimat i londyńskie lokacje
Reżyserem wideoklipu jest Charlie Lightening, który przenosi widzów w dynamiczną podróż po ikonicznych miejscach Londynu. Williams, ubrany w stylizacje inspirowane punkrockiem, wykonuje utwór w towarzystwie tłumu tancerzy, tworzących spontaniczną flash mob. Sceny z udziałem Tony’ego Iommiego zostały natomiast zrealizowane w Birmingham, dodając klimatu całej produkcji.
Kolejne wyróżnienie dla Williamsa
Nieprzypadkowo nowy album i single Robbie’ego wybrzmiewają teraz ze zdwojoną siłą – artysta został właśnie uhonorowany nagrodą PRS for Music Icon Award podczas ceremonii The Ivors 2025 w Londynie. To już piąta statuetka Ivor Novello w jego kolekcji! Wyróżnienie, wręczone przez zespół Soft Play w Grosvenor House, podkreśla ogromny wpływ Williamsa na brytyjską scenę muzyczną i jego wkład w rozwój songwritingu.
„BRITPOP” – powrót do korzeni
O nowym albumie Williams mówi z entuzjazmem:
„Chciałem stworzyć płytę, którą marzyłem napisać i wydać zaraz po odejściu z Take That w 1995 roku. To był szczyt ery Britpopu, złoty czas dla brytyjskiej muzyki. Współpracowałem z moimi idolami – ten album jest surowy, pełen gitar, a przy tym bardziej energetyczny i hymniczny niż zwykle. Jest w nim i ‚Brit’, i ‚pop’ – jestem niezwykle dumny z tej pracy i nie mogę się doczekać, aż fani ją usłyszą. Cieszę się też na wykonanie nowych utworów podczas mojej nadchodzącej trasy ‚BRITPOP’, którą – naturalnie – rozpocznę w Wielkiej Brytanii”.
Czy „Rocket” to zapowiedź muzycznego powrotu Williamsa w wielkim stylu? Wszystko wskazuje na to, że tej jesieni czeka nas prawdziwa rockowo-popowa uczta!
Premiera albumu BRITPOP już wkrótce – stay tuned!

