fot. mat. pras.
Sanah po raz kolejny zachwyca swoich fanów niezwykłym projektem muzycznym. Artystka oficjalnie zapowiedziała premierę nowego albumu zatytułowanego „Dwoje ludzieńków”. Będzie to już drugi krążek z serii „sanah śpiewa Poezyje”, w którym wokalistka interpretuje utwory wybitnych polskich poetów, nadając im zupełnie nowe, muzyczne oblicze.
Album „Dwoje ludzieńków” to dwanaście wyjątkowych kompozycji, do których sanah zaprosiła znakomitych gości. Na płycie usłyszymy takich artystów jak Krzysztof Zalewski, Michał Bajor, Anna Maria Jopek, Mela Koteluk, Kuba Badach, zespół Mazowsze, Natalia Szroeder, Grzegorz Skawiński, Katarzyna Nosowska, Alicja Majewska, Kasia Kowalska oraz Sobel. Ten ostatni wystąpił w utworze tytułowym, który został wydany jako singiel promujący album.
Nowe wydawnictwo to kontynuacja projektu rozpoczętego przez sanah na początku 2025 roku. Artystka regularnie dzieliła się kolejnymi utworami, prezentując unikalne połączenie poezji i muzyki w nowoczesnym wydaniu. Ostatni singiel – „Dwoje ludzieńków” do słów Bolesława Leśmiana – ukazał się 3 kwietnia, zamykając cykl premierowych odsłon albumu.
Oficjalna premiera płyty odbędzie się 16 maja 2025 roku. Album można już zamawiać w przedsprzedaży w wersji fizycznej na CD i winylu w sklepach muzycznych. Dla najbardziej wymagających fanów sanah przygotowała specjalne edycje: CD Deluxe (14 utworów) oraz 2 LP Deluxe (17 utworów, w tym trzy dodatkowe nagrania w wersji koncertowej). Wydanie zachwyci również unikalną szatą graficzną, która sprawi, że album stanie się prawdziwą perełką w kolekcji miłośników muzyki i poezji.
Nie pozostaje nic innego, jak czekać na premierę i przygotować się na muzyczną podróż przez świat polskiej poezji w niezwykłej interpretacji sanah!

